Julien Moncet: lõpetame selle poleemika tiimikäskluste ümber! (1)

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Julien Moncet.
Julien Moncet. Foto: Sander Ilvest

Kreeka MM-ralli viimasel päeval on peamiseks jututeemaks olnud Hyundai ja tiimikäsklused. Meeskonna ajutine pealik Julien Moncet palus aga arutelu tiimikäskluste ümber lõpetada.

Kreeka MM-rallil viimasele päevale tuli vastu liidrina Thierry Neuville. Ott Tänak kaotas talle 27,9 sekundiga. Eestlane tõdes, et puhta sõiduga on seda vahet raske tagasi teha, kuid ta lubas Neuville’i surve all hoida.

Päeva esimesel katsel eestlane seda ka tegi, kuid Neuville ei andnud alla ning kaotas katse võitnud eestlasele vaid 2,9 sekundiga. Näiteks kolmanda aja sõitnud Craig Breen kaotas eestlasele koguni 17,2 sekundiga.

Paraku ei pidanud rallit kohapeal jälginud Hyundai Motorspordi presidendi Sean Kim närvid vastu ning ta käksis enne eelviimast katset meestel võitlus lõpetada. Tiimi jaoks läks kõik hästi, sest lisaks Neuville’i võidule ja Tänaku teisele kohale finišeeris Dani Sordo kolmandana, tuues tiimile ajaloo esimese kolmikvõidu.

«See on suurepärane tulemus, kõik on üliõnnelikud. Tegime peaaegu ideaalse nädalavahetuse. Meil oli küll probleeme, aga mitte väga palju. Auto oli kiire ja vastupidav,» hõiskas Moncet WRC All Live’is. «Hooaja alguses ei pannud keegi meie peale ühtegi eurot, aga nüüd oleme regulaarsed võidupretendendid. Jätkame võitlust MM-tiitli pärast ja läheme siit ralli-ralli haaval edasi.»

Intervjuu lõpus võttis ta jutuks aga tiimikorraldused. «Lisaks, pean võtma võimaluse ja ütlema, et lõpetame selle poleemika tiimikäskluste ümber! Tegime siin väga hea tulemuse ja jutul lõpp,» teatas prantslane.

Viimase katse järel küsiti teema kohta ka Tänakult, kes andis mõista, et suhtekorralduslikus mõttes oli tiimikäsklus õige, ent tema võimalustele võidelda meistritiitli eest see head ei teinud.

Tagasi üles