Tänak poodiumikohast: see on teiste kingitus

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Hyundai Motorsport

Kui reede õhtul avaldas Ott Tänak veel lootust, et tal õnnestub Jaapanis ralli võidu pärast võidelda, siis laupäeval sai võrdlemisi kiiresti selgeks, et see saarlasel siiski ei õnnestu. Koha võrra, kolmandaks, õnnestus Tänakul siiski tõusta ning seda positsiooni kavatseb eestlane pühapäeval ka hoida.

Kui laupäeva hommikul õnnestus Tänakul ka üks katsevõit teenida, siis pärastlõunastel katsetel jäi ta põhjaaegadest kaugele. Nii 11. kui ka 12. katsel näitas ta neljandat aega, kaotades nobedaimale ehk Sebastien Ogier'le vastavalt 11,3 ja 9,4 sekundit.

Rahulolematus kumas läbi ka Tänaku katselõpu kommentaaridest.

«Ma ei ole autoga rahul. Keeruline on. Oleme terve aasta seadistusi muutunud. Püüame lihtsalt lõpuni ära tulla ja töö ära teha,» sõnas ta 11. katse lõpus. 

«Kogu ralli on olnud võrdlemisi samasugune. Meil pole väga kiirust, aga nii hetkel on,» omakorda 12. katse järel. 

Laupäevase võistluspäeva lõpetas 1,4 km pikkune Okizaki publikukatse – olude sunnil sõideti seda vaid ühe korra –, kus Tänak näitas teist aega. 0,4 sekundiga jäi tema ette vaid tiimikaaslane Thierry Neuville.

Meediatsoonis uuriti Tänakult, kui rahul ta oma poodiumikohaga on, võttes arvesse, et autoga eestlane rahul ei Jaapanis alati olnud. «See pole minu teha. See on teiste kingitus,» vastas ta WRC All-Live'ile.

«Me oleme siin, üks päev on veel minna. Homme võib keeruline päev tulla, väga keerulised katsed on ees,» lisas Tänak. «Lõpetame homme ära ja loodetavasti suudame tiimile hea tulemuse tuua.»

Homme ootab sõitjaid ees veel viis kiiruskatset kogupikkusega 69,82 km. Pühapäevane võistluspäev saab Eesti aja järgi lähte kell 1.08 öösel ning sellele on võimalik kaasa elada nii Postimehe ralliraadio kui ka otseblogi vahendusel. 

Ralli üldseis pärast 14. katset:

SS14OA
SS14OA Foto: EWRC

Märksõnad

Tagasi üles