Arsenalil jäi Meistrite Liigas imest napilt puudu, langes ka Zenit

Arsenal ja Milan peavad täna selgitama Meistrite Liiga veerandfinaali pääseja.
Arsenal ja Milan peavad täna selgitama Meistrite Liiga veerandfinaali pääseja. Foto: GIUSEPPE CACACE/AFP

Euroopa jalgpalli Meistrite Liigas selgusid täna esimesed veerandfinalistid, kui vastamisi läksiad Londoni Arsenal ja AC Milan ning Lissaboni Benfica ja Peterburi Zenit. Edu saatis Milani ja Benficat.

Arsenal - AC Milan 3:0 (üldseis 3:4)

Väravad: 7. Laurent Koscielny, 26. Tomas Rosicky, 44. Robin van Persie (pen)

Avapoolaja kolmele väravale ei suutnud Arsenal teisel kolmveerandtunnil lisa leida ning üldseisuga 4:3 pääses üle noatera edasi veerandfinaali siiski AC Milan.

Teisel poolajal on van Persiel Arsenali poolt ja Nocerinol Milani poolt olnud kuldsed võimalused mänguseisu muuta, kuid kumbki mees palli väravasse ei saanud.

Paar minutit enne poolaja lõppu tõmmatakse karistusalas maha Alex Oxlade-Chamberlain ning Robin van Persie teeb penaltipunktilt seisuks juba 3:0!

Juba 7. minutil viib Laurent Koscielny Arsenali 1:0 ette ning 26. minutil kasvatab Tomas Rosicky eduseisu kaheväravaliseks.

Arsenal vajab üldseisu viigistamiseks veel kõigest ühte väravat, kuid üks Milani värav tähendaks samas, et Arsenal peab lööma täna juba kuus tükki.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Rosicky, Song, Oxlade-Chamberlain (Chamakh, 74), Walcott (Park, 83), van Persie, Gervinho.

AC Milan: Abbiati, Abate, Mexes, Thiago Silva, Mesbah (Bonera, 89), Nocerino, Van Bommel, Emanuelson, Ibrahimovic, Robinho, El Shaarawy (Aquilani, 69).

Benfica - Zenit 2:0 (üldseis 4:3)

Väravad: 45. Maxi Pereira, 90. Nelson Oliveira

Kaks väravat kummagi poolaja viimasel minutil viisid veerandfinaali Lissaboni Benfica.

Tiksub juba kohtuniku antud üleaja esimene minut, kui Nelson Oliveira lööb 2:0 ja Befica võitu ei väära enam miski!

Poolaja viimasel minutil viib Maxi Pereira kodumeeskonna Benfica 1:0 juhtima! Zenit vajab nüüd väravat, sest hetkeseisuga on tänu võõrsil löödud väravatele edasi Benfica.

Poole tunniga on meeskonnad suutnud kahe peale teha vaid ühe pealelöögi.

Benfica: Artur Moraes, Luisão, Jardel, Emerson, Maxi Pereira, Javi García, Nicolas Gaitán (Matic, 72), Axel Witsel, Bruno Cesar, Óscar Cardozo (Oliveira, 80), Rodrigo (Nolito, 62)

Zenit: Malafejev, Criscito, Lombaerts, Hubocan, Anjukov (Alves, 53), Zõrjanov (Faizullin, 70), Bõstrov (Lazovic, 45), Semak, Denisov, Širokov, Keržakov

Arsenal peab välja tulema esmapilgul lootusetuna tunduvast 0:4 seisust. Benfica ja Zeniidi avamäng lõppes Zenidi 3:2 võiduga.