Rasmus Mägi tõusis Saksamaal poodiumile

Rasmus Mägi.
Rasmus Mägi. Foto: FOTO: TAIRO LUTTER

Tõkkejooksja Rasmus Mägi teenis Berliinis toimunud kergejõustikuõhtul teise koha.

Berliini olümpiastaadionil toimunud võistlusel sai 400 meetri tõkkejooksus aja 48,31, millega ületas finišijoone teisena. Tegemist oli Mägi jaoks hooaja paremuselt kolmanda jooksuga ning tippmargist jäi lahutama 27 sajandikku.

Jooksu võitis sakslane Joshua Abuaku, kes püstitas tulemuse 48,12ga isikliku rekordi. Viimase poodiumikoha hõivas tema kaasmaalane Emil Agyekum (48,47).

Vägeva tulemuse eest hoolitses naiste kettaheites MM-hõbe Valarie Allman. Ameeriklanna püstitas hooaja tippmargi 70,47. Konkurente edestas Allman korralikult, kuna teiseks jäänud sakslanna Kristin Pudenz suutis parimal juhul heita 64.90. Kolmas koht kuulus Hollandi kettaheitjale Jorinde van Klinkenile (64.11).