NBAs nähti ajaloo üht suuremat sauna

Oklahoma City Thunderi tagamängija Josh Giddey säras võidumängus kolmikduubliga.
Oklahoma City Thunderi tagamängija Josh Giddey säras võidumängus kolmikduubliga. Foto: USA TODAY SPORTS / Alonzo Adams / SCANPIX

Korvpalliliigas NBA teenis Oklahoma City Thunder enda ajaloo vägevaima võidu, kui koduväljakul seljatati 139:77 Portland Trail Blazers.

Kohtumises jagus põnevust paariks minutiks, kui Portland juhtis mängu 7:4. Seejärel tegi kodumeeskond 18:0 vahespurdi ning haaras täielikult initsiatiivi. Thunder võitis avaveerandi 36:24, ent juba poolajapausiks paisutati edu 36-punktiliseks.

Teisel poolajal jätkus Thunderi noormängijate sõu ja kokkuvõttes teeniti 62-punktiline võit 139:77. Seejuures mängiti viimane neljandik 21:21 viiki.

62-punktiline võit tähistab Thunderi ajaloo suurimat võitu NBAs. Sellest enamat on suudetud ainult neljal korral. Seejuures kuulub eelmisest hooajast Thunderile sama kategooria antirekord, kui võõrsil jäädi Memphis Grizzliesele alla 152:79 ehk 73 punktiga.