USA naiskond sai Jaapanilt olümpiamängude finaalis revanši

USA koondise kangelaseks tõusnud Carli Lloyd tähistamas väravat
USA koondise kangelaseks tõusnud Carli Lloyd tähistamas väravat Foto: SCANPIX

USA jalgpallinaiskond võitis Londoni olümpiamängude finaalis Jaapani naiskonna seisuga 2:1 ja tuli olümpiavõitjaks.

Eelmisel aastal peetud MMil kohtusid finaalis samad võistkonnad ja toona võitis Jaapani naiskond penaltiseerias. Olümpiamängude finaalis haaras USA eduseisu juba 8. minutil kui sihile jõudis Carli Lloyd. Esimesel poolajal rohkem väravaid ei löödud, kuid 54. minutil jõudis Lloyd uuesti sihile ja viis USA juba kahe väravaga juhtima.

Üheksa minutit hiljem lõi Yuki Ogimi ühe värava tagasi ja muutis sellega mängu lõpu pingelisemaks. Teist väravat maailmameistrid tagasi lüüa ei suutnud ja nii teenis USA naiskond oma neljanda kuldmedali olümpiamängudel. Võit Londonis oli Ameerika naistele juba kolmandaks järjestikuseks kuldmedaliks – olümpiavõitjaks tuldi nii 2004. aastal Ateenas kui ka 2008. aasta Pekingi olümpiamängudel.