Sten-Timmu Sokk koondise särgis (palliga).
Sten-Timmu Sokk koondise särgis (palliga). Foto: SCANPIX

Eile õhtul koduplatsil Slovakkia alistanud Eesti korvpallikoondis hoiab EM-valikturniiril A-alagrupis hetkel esikohta. Eile õhtul said võidu kirja ka Serbia ja Montenegro.

A-alagrupp

Serbia oli ettearvatult kindlalt üle Islandist, saades võõrsil 91:78 võidu, ehkki mängiti ilma vigastatud Nenad Krstici ja Zoran Ercegita. Parimana viskas Dusko Savanovic 18 punkti. Tänu paremale korvide vahele on Eesti aga Serbia ees grupi liider. Kolmas on Montenegro, kes sai kodus võimsa lõpuveerandaja toel 75:69 jagu Iisraelist. Suad Sehovic, Taylor Rochestie ja Blagota Sekulic tõid kõik võitjatele 12 punkti, üleplatsimees oli aga Iisraeli Lior Eliyahu 22 silmaga.

Eesti - Slovakkia 95:74, Island - Serbia 78:91, Montenegro - Iisrael 75:69

1. Eesti 2, 2. Serbia 2, 3. Montenegro 2, 4. Iisrael 1, 5. Island 1, 6. Slovakkia 1.

B-alagrupp

Bulgaaria alistas tasavägises mängus 78:73 Rootsi. Chavdar Kostrov tõi võitjatele 13 punkti, Rootsi parimana viskas Jonas Jerebko 26 punkti. Aserbaidžaan alistas suurelt 101:78 Luksemburgi, Zaur Pašajev viskas 21 punkti, Aleksandr Rindin lisas 17 punkti ja 10 lauapalli.

Bulgaaria - Rootsi 78:73, Luksemburg - Aserbaidžaan 78:101

1. Aserbaidžaan 2, 2. Bulgaaria 2, 3. Rootsi 1, 4. Luksemburg 1, 5. Saksamaa 0

C-alagrupp

Ukraina pööras viimase veerandajaga mängu Ungariga enda kasuks, võites Serhii Gladõri 19 punkti ja kaheksa lauapalli toel 77:71. Ungari parimana tõi Adam Hanga 21 punkti. Austria alistas võõrsil lisaajal 89:86 Küprose, Jason Detrick tõi 20 punkti ja võttis 8 lauapalli. Küprost ei aidanud ka Anthony Kingi 23 silma ja 9 lauapalli.

Ukraina - Ungari 77:71, Küpros - Austria 86:89

1. Ukraina 2, 2. Austria 2, 3. Küpros 1, 4. Ungari 1, 5. Horvaatia 0

D-alagrupp

Läti sai valusa 84:87 kaotuse Bosnialt ja Hertsegoviinalt, ehkki juhtis võõrsil pea terve viimase veerandaja. Mängu saatuse otsustasid Nihad Dedovici vabavisked kaks sekundit enne lõppu. Mirza Teletovic tõi võitjatele 24 punkti, Zackary Wright lisas 20 punkti ja 11 laupalli. Läti parimad olid Janis Strelnieks 18 ja Dairis Bertans 17 punktiga. Grupi teises mängus sai Rumeenia 90:84 jagu Hollandist, keda ei aidanud ka Henk Noreli 27 punkti.

Bosnia ja Hertsegoviina - Läti 87:84, Rumeenia - Holland 90:84

1. Rumeenia 2, 2. Bosnia ja Hertsegoviina 2, 3. Läti 1, 4. Holland 1, 5. Gruusia 0

E-alagrupp

Kolmandal veerandajal vaid seitse punkti visanud Poola pidi tunnistama Belgia 64:57 paremust. Abi ei olnud ka 23 punkti visanud ja 9 lauapalli võtnud Marcin Gortati heast mängust, Belgia poolel vastas neli meest kahekohalise punktisummaga. Teises mängus sai Šveits kindla 76:51 võidu Albaania üle, Dušan Mladjan tõi 24 punkti.

Poola - Belgia 57:64, Albaania - Šveits 51:76

1. Šveits 2, 2. Belgia 2., 3. Poola 1, 4. Albaania 1, 5. Soome 0

F-alagrupp

Itaalia purustas 97:45 Portugali, lastes neil visata avaveerandil vaid seitse ja kolmandal veerandil üheksa punkti. Itaalia poolel viskas viis meest kahekohalise arvu punkte, parim oli Pietro Aradori 21 silmaga. Tšehhi sai võõrsil tähtsa 73:65 võidu Valgevene üle, David Jelinek viskas 16 punkti.

Itaalia - Portugal 97:45, Valgevene - Tšehhi 65:73