Bayern alistas penaltiseerias Reali ja pääses kodusesse finaali

Bayerni mängijad võidu üle rõõmustamas.
Bayerni mängijad võidu üle rõõmustamas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liiga tänavuses finaalis lähevad vastamisi Müncheni Bayern ja Londoni Chelsea. Finaal toimub 19. mail Bayerni koduväljakul.

Bayern kaotas poolfinaali korduskohtumises võõral väljakul küll 1:2 Madridi Realile, kuid kuna avamäng oli lõppenud sama tulemusega Bayerni kasuks, siis läks Madridis toimunud kohtumine lisaajale.

Lisaajal väravaid ei löödud ning nii selgus teine finalist penaltiseerias, mille Bayern võitis 3:1. Reali poolel eksisid penaltiseerias nii Cristiano Ronaldo, Kaka kui ka Sergio Ramos. Ainsana suutis Reali mängijatest palli võrku saata Xabi Alonso. Bayerni poolel olid täpsed David Alaba, Mario Gomez ja Bastian Schweinsteiger.

Madridi Real – Müncheni Bayern 2:1 (kahe mängu kokkuvõttes 3:3) Bayern võitis penaltiseerias 3:1!

Väravad: 6. pen., 14. Ronaldo - 27. pen. Robben

Real: Casillas, Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa, Marcelo, Xabi Alonso, Özil (111. Granero), Khedira, Di Maria (75. Kaka), Ronaldo, Benzema (106. Higuain).

Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Badstuber, Robben, Scweinsteiger, Ribery (95. Müller), Luiz Gustavo, Kroos, Alaba, Gomez.

Mängu käik:

-

Mäng algas!

-

Real peab täna kindlasti värava lööma, kui nad tahavad finaali jõuda. Avamäng lõppes mäletatavasti Bayerni 2:1 võiduga.

3 min

Real ründab ohtlikult, Neuer tõrjub

5 min

Di Maria lööb peale ja pall tabab alaba kätt. Viktor Kassai annab Alabale kollase kaardi ja Realile penalti.

6 min

Ronaldo viib penaltist Reali juhtima! Real juhib 1:0!

8 min

Robbenil suurepärane võimalus, kuid hollandlane lööb värava lähistelt üle

12 min

Bayern ründab ohtlikult, kuid Realil on õnne ja seis püsib 1:0 nende kasuks.

14 min

Ronaldo saab karistusalast löögile ja viib Reali juba 2:0 juhtima. Hea sööt Özililt.

23 min

Luiz Gustavo kauglöök lendab väravast mööda.

25 min

Real ründab ohtlikult ja värava ees on palju sagimist, kuid lõpuks jõuab pall Neueri kätte.

27 min

Pepe tõmbab karistusalas Gomez'i maha ja Kassai annab Bayernile penalti.

27 min

Robben saadab palli posti kõrvale ja seis on 2:1 Realile. Casillas oli tõrjele lähedal, kuid siiski sahistas pall võrku.

30 min

Ronaldo karistuslöök läheb napilt väravast mööda

31 min

Benzema lööb ohtlikult ja pall lendab napilt postist mööda

34 min

Casillas tõrjub Gomez'i lähilöögi

36 min

Di Maria teenib Realile ohtlikust kohast karistuslöögi

37 min

Ronaldo karistuslöök lendab Neuerile otse sülle

42 min

Robben viskab kiiresti audi välja ja Gomez'il on tekkimas ohtlik olukord. Siiski jõuab Pepe õigel ajal jaole ja likvideerib ohtliku olukorra

45 min

Robben kukub karistusala lähistel ja teenib Bayernile karistuslöögi.

45 min

Robben läheb ise lööma ja lööb ohtlikult. Casillas tõrjub ja kohtunik vilistab poolaja lõppenuks.

45 min

Esimene poolaeg läbi!

45 min

Real juhib 2:1, kahe mängu kokkuvõttes on seis 3:3.

46 min

Käib teine poolaeg!

54 min

Seis püsib 2:1 Realile. Praeguse seisuga läheks kohtumine lisaajale

56 min

Benzema lööb ohtlikult peale, Neuer tõrjub

59 min

Arbeloa tõmbab Ribery maha ja teenib kollase kaardi

63 min

Viimastel minutitel on olnud selge Bayerni ülekaal

66 min

Robben saab ohtlikult läbi, kuid Casillas tuleb õigel ajal vastu ja võidab palli endale

69 min

Ronaldo karistuslöök lendab otse Neueri sülle

70 min

Benzema löök lendab kindlalt üle värava

71 min

Gustavo tõmbab Özili maha ja Real teenib ohtlikust kohast karistuslöögi

72 min

Ronaldo löök lendab üle värava

75 min

Real vahetab: Kaka mängu, Di Maria puhkama

78 min

Benzema otsib ohtlikku söötu karistusalasse, kuid Boateng jõuab vahele ja lükkab palli üle otsajoone

82 min

Bayern hoiab rohkem palli, kuid Real üritab kiirete rünnakutega vastata. Kummagi tegutsemine pole praegu edu toonud ja seis püsib 2:1 Realile.

86 min

Gomez'il suurepärane võimalus, siiski hakkab ründaja pikalt mõtlema ja palli sättima ja laseb suurepärase võimaluse luhta

89 min

Reali karistuslöök ebaõnnestub

90 min

Robben kukub Marcelo puute peale ja Robben nõuab ägedalt brasiillasele kollast kaarti, kuid kaardi saab jutustamise eest hoopis Robben

90 min

Kohtunik annab kaks minutit lisaaega

90 min

Ronaldo pealelöök veereb Neuerile

90 min

Normaalaeg läbi! Ees ootab lisaaeg!

90 min

Algas lisaaeg

93 min

Real on lisaaega alustanud energilisemalt

94 min

Jätkub väga tempokas mäng

95 min

Ribery teeb Ronaldo vastu vea

95 min

Bayern vahetab: Müller mängu, Ribery puhkama

98 min

Ronaldol tekib hea löögikoht, kuid lööki siiski ei tule

100 m

Ramos ja Casillas ei suuda palli omavahel ära jagada ja pall jääb Reali värava all ohtlikult lahtiseks, kuid ka ühtegi Bayerni meest ei ole silmapiiril

102 m

Luiz Gustavo teeb Pepe vastu vea ja teenib kollase kaardi

104 m

Badstuber teeb Benzemale vea ja saab kollase kaardi

104 m

Kui Bayern peaks jõudma finaali, siis peavad seda kõrvalt vaatama nii Badstuber, Alaba kui ka Luiz Gustavo

115 m

Granero kukub karistusalas ja Real loodab penaltit. Lõpuks saab siiski Granero kollase kaardi kerge kukkumise eest

-

Schweinsteiger lööb palli sisse, 3:1 Bayernile. Bayern pääseb finaali, kus on juba ees ootamas Londoni Chelsea

Nädalavahetusel said mõlemad meeskonnad tunda koduses liigas võidurõõmu, kui Bayern alistas võõrsil 2:1 Bremeni Werderi ning Real oli sama tulemusega võõrsil üle FC Barcelonast.

«Näen, et minu mängijad on kohtumise eel ärevad. Samasugust ärevust nägin kaks aastat tagasi poolfinaali eel, kui minu juhendatud Inter kohtus Barcelonaga. Tegemist ei ole nende vanusega, nad lihtsalt tahavad seda turniiri võita. Me võime tänavu võita kaks tiitlit, kuid võime võita ühe ning jääda ka üldse ilma trofeeta,» sõnas Reali juhendaja Jose Mourinho uefa.com’ile.

«Madrid peab värava lööma, kuid teame, et suudame seda ka ise teha. Madridil on head ründajad, kuid samamoodi on ka meil. Peame arvesse võtma, et nad on sel hooajal suutnud Hispaania liigas lüüa 109 väravat ja kõikides liigades kokku on see number umbes 150,» rääkis Bayerni juhendaja Jupp Heynckes.

Real on Meistrite liigas viimasest 11st kodumängust võitnud koguni kümme. Tänavusel hooajal on viies kodumängus kokku löödud 22 väravat. Saksamaa klubide vastu on koduväljakul teenitud seni 17 võitu, kolmel korral on tulnud leppida viigiga ning kahel juhul on vastasele alla jäädud.

Eeldatavad algkoosseisud:

Real: Casillas, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Alonso, Khedira, Di Maria, Özil, Ronaldo, Benzema.

Bayern: Neuer, Lahm, Badstuber, Boateng, Alaba, Gustavo, Scweinsteiger, Robben, Kroos, Ribery, Gomez.

Postimees.ee toob kell 21.45 algava kohtumise käigu lugejateni.