Esapekka Lappi peab WRC-sarja ees ootavaid muudatusi lollideks

Esapekka Lappi.

FOTO: HASAN BRATIC/AFP

Kahe aasta pärast võetakse Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) soovil WRC-sarjas kasutusele hübriidautod. M-Spordi rallimees Esapekka Lappi pole säärasest muudatusest aga eriti vaimustuses.

«Muutused on minu arust lollid. Kui pigistada praegustest autodest välja maksimum, on vaate pilt väga äge. Mõistan, et see praegused masinad on kulukad, kuid hübriidtehnoloogiaga masinad on veelgi kallimad,» sõnas ta portaalile Rallit.fi. 

Kuigi uue generatsiooni masinate osas on veel palju lahtist, on esimesed konkreetsemad tehnilised uuendused FIA poolt siiski välja hõigatud. Suures plaanis tahetakse masinaid muuta keskkonnasõbralikemaks ja odavamateks. Seetõttu piiratakse muuhulgas nii autode aeurodünaamikat kui ka vedrustust, mille tulemusena sarnaneksid uued WRC-masinad praegustele R5 autodele. 

Varem on eesootavaid uuendusi kritiseerinud ka Hyundai sõitja Thierry Neuville. «Küsisin oma bossilt [Andrea Adamolt] otse, et kas ta nõustus selle s****a. Aga tundub, et nõustuski,» lausus belglane märtsi keskel Autospordile. «Kolm aastat tagasi otsustasime WRC-le uue elu sisse puhuda ja minu arust töötas see väga hästi. Nüüd läheme aga sammu tagasi natuke paremate R5 autode juurde.»

Tagasi üles