Latvala avaldas Neuville'ile kaastunnet, kuid vihjas samaaegselt, et äkki tuleks Ogier'lt šnitti võtta

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Jari-Matti Latvala.
Jari-Matti Latvala. Foto: Dppi/Bastien Roux/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kui Hyundai ralliauto vedrustus oleks tugevam, lõppenuks viimased kolm MM-etappi ilmselt teistmoodi. Kui Portugalis ja Sardiinias sai seda omal nahal tunda Ott Tänak siis Keenias koges seda Thierry Neuville. 

Belglase edu viimase päeva hommikul lähima jälitaja ees oli ligemale minut, kuid see ei päästnud teda, kui ralli 14. katsel Hyundai vedrustus purunes ning ta oli sunnitud katkestama.

Toyota tiimipealik Jari-Matti Latvala leidis pärast võidukihutamist, et belglane oli tõesti Safari teedel kõige kiirem, kuid tark sõitja teab, millal veidi järele anda, et kindla peale lõpuni tulla. 

«Ma ütlesin juba ralli ajal mõningatele inimestele, et «see kiirus, mida Neuville näitab - ma ei näe, et ta tuleks sellega ka ralli lõpuni. See on lihtsalt liiast. Ta on liiga kiire»,» meenutab soomlane portaalile DirtFish.

«Tal purunes niigi kahel korral rehv ehk tal vedas. Tavaliselt saad sa ralli jooksul minema ühe purunemisega, teisega kindlasti mitte. Selliseid hoiatusi tuleb kuulata,» jätkas Latvala. «Mõistagi tunnen ma talle kaasa, et tal ei õnnestunud võitu ära vormistada. Tema kiirus oli hea, kuid ta lihtsalt surus liiga palju viimasel päeval.»

Suures plaanis pakkus Aafrika ralli Latvala jaoks täpselt seda, mida pakkuma pidi: draamat. «Uutel rallidel on see sageli nii, kui sa ei tea katseid ja pinnast kõige paremini. Mäletate 2018. aasta Türgi rallit? Meil õnnestus seal [Ott] Tänakuga kaksikvõit võtta, olgugi et meil polnud vajaminevat kiirust,» viitas Latvala targale sõidule. 

«2019. ja 2020. aastal oli Türgis juba vähe juhtumisi, sest sõitjad teadsid, mida oodata. Sul tulebki valida kiirus vastavalt pinnasele. Keenias tulid säärase mentaliteediga starti näiteks Taka (Takamoto Katsuta), Tänak, kellel oli lihtsalt ebaõnn puhuriga, ning Sébastien [Ogier]. Vaadake lihtsalt, mida Seb rasketel katsetel teeb. Ta lihtsalt hoolitseb auto eest ning toob selle lõpuni,» lausus soomlane lõpetuseks.

Tagasi üles