Meedia toon oli Portugaliga mängitud 0 : 0 viigi järel juba hoopis negatiivsem, mõnel pool kirjeldati seda isegi kui koondise ajaloo üht halvimat mängu. Sellest hoolimata suudeti teises voorus Rudi Völleri tabamustest Rumeenia 2 : 1 alistada, kuid viimase vooru 0 : 1 kaotus Hispaanialt tähendas sakslastele varajast kojusõitu. Sealjuures tekkis vaid mõni minut enne samal ajal toimunud viimase vooru kohtumiste lõpuvilet olukord, kus Portugali ja Lääne-Saksamaa vahel oleks edasipääseja selgunud liisuheitmise teel. 90. minutil võtsid hispaanlased viimased jõuraasud kokku, tormasid rünnakule ja tegidki karistuslöögijärgses olukorras skoori, lüües tiitlikaitsjad auti.
«Ma ei ole suitsumees, aga sellise mängu järel jagasime peatreener Derwalliga väljakul sigaretti. Olime kõik täiesti löödud,» meenutas väravavaht Toni Schumacher, kelle sõrmede vahelt Antonio Maceda pealöök väravasse pudenes. Teine mäng otsustati samuti lõpuminutite väravaga – Nené 81. minuti koll saatis Portugali Hispaania kõrval edasi.
Alagrupp 2
Hispaania 4
Portugal 4
Lääne-Saksamaa 3
Rumeenia 1
Rumeenia legendaarne peatreener käitus kui spioonipõnevikus
Rumeenia koondise peatreener oli aastatel 1981–1986 endine tippmängija Mircea Lucescu, kes juhtis konkurentidega võrreldes üsna erinevat sorti seltskonda. Kommunistliku Rumeenia valitsus kartis paaniliselt, et Prantsusmaal peetud turniiril võivad nende mängijad koondise juurest põgeneda ja võõrriiki üle joosta. Selle vältimiseks ühendati pallurite hotellitubades televiisorid lahti, et Lääne propaganda nendeni ei jõuaks. Päevarahaks pakuti mängijatele valuutat vaid umbes viie dollari jagu, mida kogudes ostsid paljud mängijad endale teksapüksid. Koondise treeninguid tulid vaatama kohalikud välisrumeenlased, kes kinkisid mängijatele välismaa kaupa!
Lucescu ise oli tol ajal samuti pooleldi paranoiline. Valiksarjas reisis ta vastast Rootsit luurama, seal elas ta nädal aega Rumeenia saatkonna keldris ja käis maskeeritult vastaste treeninguid pealt vaatamas. Kõigest sellest oli kasu, sest rumeenlased alistasid Rootsi nii kodus kui võõrsil.
Finaalturniiri eel käis Rumeenia esimese vastase Hispaania peatreener Miguel Muñoz Craiovas vaatamas Rumeenia sõprusmängu Kreekaga. Kui ta pärast kohtumist Lucescult matši videosalvestist palus, vassis Lucescu esiti, et mängu ei filmitud, kuid lubas hiljem siiski Muñozele video saata – see kassett jäigi aga hispaanlastel kätte saamata. Finaalturniiril treenisid rumeenlased Lucescu soovil kolm päeva enne avamängu salajases paigas, sisuliselt suvalisel põllul, et vastaste spioone vältida.
Suurt tolku suurest salatsemisest lõpuks tulemuste mõttes ei olnud: Hispaaniaga tehtud 1 : 1 viigile järgnesid 1 : 2 kaotus Lääne-Saksamaale ja 0 : 1 kaotus Portugalile. Lucescu paistis turniiril silma väga konservatiivse mänguplaaniga – muu hulgas ei andnud ta eriti palju mänguaega säravale 19-aastasele loova stiiliga talendile Gheorghe Hagile, kellest sai hiljem Rumeenia läbi aegade parim jalgpallur.
Toona veel 39-aastasest Lucescust sai aga treenerina tõeline suurkuju – tema värvikas karjäär on teda viinud muu hulgas Milano Interisse, Istanbuli Galatasaraysse ja Beşiktaşi ja Peterburi Zeniti, kuid kõige rohkem tuntust kogus ta Donetski Šahtari lootsina, kus ta töötas aastatel 2004–2016. Alates 2020. aastast on 77.aastane vutilegend tüürinud Kiievi Dinamot.
Võidetud tiitlite ja karikate arvu poolest (35) on jalgpalliajaloos Lucescust rohkem ette näidata vaid Sir Alex Fergusonil, rumeenlasega ühele pulgale jõudis värskelt Pep Guardiola.