Toyota naaseb vormel 1 sarja (1)

Toimetas Ville Arike
Copy
Toyotad kihutasid vormel 1 sarjas viimati nullindatel. 2008. aasta Brasiilia GP-l tehtud pildil on esiplaanil Ferrari mees Felipe Massa ning tema järel Jarno Trulli Toyotaga.
Toyotad kihutasid vormel 1 sarjas viimati nullindatel. 2008. aasta Brasiilia GP-l tehtud pildil on esiplaanil Ferrari mees Felipe Massa ning tema järel Jarno Trulli Toyotaga. Foto: Mauricio Lima/AFP/Scanpix

Toyota esineb väga edukalt rallimaailmas, nende esisõitja Kalle Rovanperä kindlustas äsja teise MM-tiitli järjest. Jaapani autotootjaga seotud positiivseid uudiseid tuleb juurde, sest peagi naastakse vormel 1 sarja!

Portaali formelaustria.at teatel toimub see aastal 2026 koos McLareniga, mis hakkab kasutama Toyota mootoreid. Tiimi bossiks saab endine vormel 1 klassi sõitja Kamui Kobayashi.

Lisaks on paigas ka piloot Ryo Hirakawa. 29-aastane jaapanlane on tulnud kestvussõidu (WEC) maailmameistriks, võitnud kuulsa Le Mansi sõidu, tulnud Super GT meistriks ning vormelisarjas SUPER FORMULA tulnud kahel korral teiseks. Tulevase ühistiimi uudise taustal pole üllatav asjaolu, et Hirakawa võeti mõne nädala eest McLareni arenevate sõitjate programmi liikmeks ning ta on juba testinud selle tiimi vormelit.

Märksõnad

Tagasi üles