Heiki Nabi püüab Pariisi olümpia piletit reedel lohutusringis

Toimetas Ville Arike
Heiki Nabi alustas turniiri kindla võiduga.
Heiki Nabi alustas turniiri kindla võiduga. Foto: Sander Ilvest

Istanbulis alanud maadluse viimast OM-valikturniiri alustas eksmaailmameister Heiki Nabi kahe kindla võiduga ja jõudis olümpiapiletist ühe võidu kaugusele. Paraku ta poolfinaali kaotas ning nõnda tuleb viimast piletit püüda reedel lohutusringis.

Nabi on kreeka-rooma maadluse raskekaalus (kuni 130 kg) teisena asetatud ja oli avaringis vaba, 16 parema hulgas loositi talle vastu türkmeen Aibegšazada Kurrajev. Esimesel maadluspoolel vedas Nabi kahel korral vastase üle, teisel poolel lasi too end mitmel korral matilt välja lükata ja sai hoiatusi. Kui viiendal minutil näitas tabloo Nabi kasuks 9:0, kuulutas kohtunik matši ühe poole selge ülekaalu tõttu lõppenuks.

Veerandfinaalis astus Nabi vastu norralane Oskar Marvik. Siin läks tarvis kõiki kuut minutit, kuid teisel maadluspoolel vastase kahel korral üle vedanud Nabi noppis üsna kindla võidu, seekord tulemusega 5:1.

Poolfinaalis kohtus Nabi vastu rumeenlase Alin Alexuc Ciurariuga, kes eelnevalt oli 8:1 üle jaapanlasest Sota Okumurast. Nabi alustas aktiivselt ja teenis punkti, kuid suurt vastast parteris üle vedada ei õnnestunud. Teisel maadlusajal läks punkt Ciurariule, matš lõppeski tulemusega 1:1 ning viimasena punkti saanu võitis.

Pariisi olümpiapääsme saavad Istanbulis iga kaalu finalistid, samuti pronksimatšide võitjate täiendava play-off-matši võitja. Lisaks Ciurariule teenis olümpiapileti tabeli teisel poolel finaali edenenud aser Sabah Shariati. Lohutusringis kohtub Nabi reedel esmalt Okumura või Tadžikistani esindaja Eduard Babenoševiga. Võidu korral järgneb otsustav matš olümpiapileti nimel.

Kehakaalus kuni 67 kg alistas Artur Jeremejev avamatšis itaallase Andrea Setti, sest sai 1:1 lõppenud heitluses punkti viimasena. Seejärel kaotas ta sakslasele Etienne Kinsingerile 1:3. Kinsinger pääses ka poolfinaali ning kui jõudnuks finaaligi, pääsenuks Jeremejev homme maadeldavasse lohutusringi ja saanuks jätkata võitlust kolmanda olümpiapileti nimel. Paraku kaotas sakslane poolfinaalis ja sellega sai Jeremejevi võistlus läbi.

Raido Liitmäe kehakaalus kuni 87 kg ja Richard Karelson kaalus kuni 97 kg kaotasid esimese matši ning kuivõrd nende vastased kaotasid omakorda järgmises ringis, langesid meie mehed konkurentsist.

Reedel alustab võistlemist Epp Mäe ning laupäeval vabamaadlejad Erik Reinbok ja Aimar Andruse.