Vene sai Barcelona vastu käe valgeks

Oliver Lomp
Siim-Sander Vene (palliga).
Siim-Sander Vene (palliga). Foto: Toomas Huik

Eesti korvpallur Siim-Sander Vene sai Euroliigas platsile, kui tema koduklubi Kaunase Žalgiris sai Regal Barcelonalt hävitava 55:89 kaotuse.

Vene sai mängida üle seitsme minuti, mille jooksul ta jõudis tuua kolm punkti ja võtta maha ühe lauapalli. Vene kontole jäi ka üks pallikaotus ja viga.

Kui esimene veerandaeg oli meeskondadel üsna võrdne (20:17 Barcelonale), siis teisel lülitasid hispaanlased sisse lisakäigu ning läksid püüdmatult eest.

Žalgirise resultatiivsem oli Travis Watson 17 silmaga. Võitjate kasuks viskasid Pete Mickeal 14 ja Juan Carlos Navarro 13 punkti.

Tabeliseisud:

A-alagrupp: 1. Barcelona 8 (võitu)/0 (kaotust), 2. Montepaschi 7/1, 3. Asvel 3/5, 4. Fenercahce 3/5, 5. Cibona 2/6, 6. Žalgiris 1/7.

B-alagrupp: 1. Olympiacos 6/2, 2. Unicaja 6/2, 3. Lietuvos Rytas 4/4, 4. Partizan 4/4, 5. Efes Pilsen 3/5, 6. Entente 1/7.

C-alagrupp: 1. Caja Laboral 6/2, 2. CSKA 6/2, 3. Maccabi 5/3, 4. Maroussi 3/5, 5. Lottomatica 3/5, 6. Olimpija 1/7.

D-alagrupp: 1. Real 6/2, 2. Panathinaikos 6/2, 3. BC Himki 5/3, 4. Milano 3/5, 5. Asseco 3/5, 6. EWE Baskets 1/7.