Järveoja: ilmselt selles piirkonnas WRC-etappi enam ei näe

Martin Järveoja

FOTO: Helena El Mokni/Hyundai Motorsport

Ott Tänaku kaardilugeja Martin Järveoja ütles Rootsi ralli järel, et tõenäoliselt samas piirkonnas tulevikus WRC-etappi enam ei toimu.

«Ma pole ilmselt kunagi oma elus nii pingsalt ilmaprognoose jälginud, kui ma seda enne rallit tegin. Abikaasa tögas mind pidevalt, et kas ma soovin meie ilmamehe Hannese töö peale üle minna. Ausalt öeldes olin ma ennustusi vaadates veendunud, et ralli ei toimu. Korraldajad ning FIA võtsid aga suure riski ning lühendasid rallidistantsi poole võrra, kuid võistlust ära ei jätnud. Nüüd pärast ralli lõppu oli see minu hinnangul siiski kokkuvõttes õige otsus, kuigi pühapäevased tingimused olid juba väga äärmuslikud ning talverallist oli asi valgusaastate kaugusel. Ilmselt me selles piirkonnas WRC-etappi tulevikus enam ei näe!» kirjutas Järveoja Topauto ralliblogis.

Järveoja sõnul polnud tingimused piikrehvidele kaugeltki ideaalsed, kuid korraldajate tehtud erandiga oli sõitjatel võimalik põhimõtteliselt pärast iga katset uued rehvid autole alla panna. «Tavaliselt sõidame me ühe rehvijooksuga 3–4 katset. Ohutuse mõttes oli see antud olukorras kindlasti ainuvõimalik stsenaarium,» ütles Järveoja.

Lisaks teise koha punktidele said Tänak ja Järveoja Rootsi ralliga vajalikku autotunnetust. «Saime ralli jooksul autost parema ülevaate ning nende teadmiste pinnalt on hea järeldusi teha ja edasi kruusarallide poole liikuda.»

Edasi ootab WRC-sarjas ees kaheksa järjestikust kruusaetappi. Stardipositsiooni tõttu on eestlastel Mehhiko rallil konkurentide ees eelis. «Eeldusel muidugi, et seal näiteks suurt vihmasadu ei tule. Enne Mehhiko rallile suundumist testime oma Hyundaid ka kruusa peal ning teeme kaasa kohaliku Portugali meistrivõistluste etapi. Loodetavasti oleme selle najalt Mehhikos juba kindlamalt poodiumi kõige kõrgema astme konkurentsis!»

Tagasi üles
Back