Jarmo Jagomägi
Uuendatud 8. mai 2024, 23:09
Paide Linnameeskond jõudis karikavõistluste finaali.
Paide Linnameeskond jõudis karikavõistluste finaali. Foto: Liisi Troska (EJL)

Eesti jalgpalli karikavõistluste poolfinaalis sai magusa võidu Paide Linnameeskond, alistades Nõmme Kalju 3:1.

Panused olid kõrged, sest saadaval oli eurosarjakoht. Möödunud liigahooajal viiendana lõpetanud Kaljul taganemisruum puudus: neid päästnuks vaid Evald Tipneri karika võit. Neljandaks jäänud Paidele jäänuks kaotuse korral varuvariandina lootus FCI Levadia triumfist, sest hõbedaklubil on pääse juba taskus.

Külalised alustasidki aktiivselt ning 27. minutil pääseti tänavuse hooaja komeedi Promise Davidi tabamusest juhtima. Nõnda ka avapoolaeg lõppes.

Pika pausi järel tegid võõrustajad kaks vahetust. Mängu sekkunud Patrik Kristal ja Daniel Luts tõid platsile uut energiat. Ohjad haaranud Paide keeras olukorra kiiresti ümber. 52. minutil viigistas Abdul Razak Yusif, 56. minutil pääseti Robi Saarma väravast juhtima.

Heas hoos koduperemehed olid õige pea lähedal ka kolmandale tabamusele, aga esiti sihile ei jõutud. Samas suutis Paide pigem ohje enda käes hoida. Lõppseisu vormistas Predrag Medic 4. lisaminutil penaltist.

Seejärel jäädi ootama teist poolfinaali, kus Levadia võõrustas esiliiga klubi JK Viimsit. Paide vajas eurokoha kindlustamiseks neist esimese võitu.

Premium Liigat valitseva Levadia õhtu kujunes aga ootamatult raskeks. Pärast vastase Rasmus Laidvee punast kaarti 84. minutil oldi ühe mehega enamuseski, kuid normaalaeg lõppes 0:0.

Koduperemehed pääsesid üle noatera. Levadia ainus värav sündis lisaajal, 99. minutil, kui penalti realiseeris Michael Schjønning-Larsen.

Finaal toimub 25. mail. Nüüd on selge, et viimase europääsme sai Paide.