Siena kaotas ja langes Euroliigas konkurentsist

Kristjan Kangur (paremal) tänases kohtumises Caja Laborali vastu.
Kristjan Kangur (paremal) tänases kohtumises Caja Laborali vastu. Foto: SCANPIX

Eesti korvpallikoondislase Kristjan Kanguri koduklubi Siena Montepaschi kaotas Euroliiga vahegrupiturniiri viimases kohtumises võõrsil 64:76 Caja Laboralile ning langes tänavuseks aastaks Euroliigas konkurentsist.

Siena arvele jäi F-vahegrupis seitse võitu ja seitse kaotust ning kaheksa meeskonna konkurentsis andis see kuuenda koha. Edasi veerandfinaali pääses grupi neli paremat.

Kangur teenis tänases kohtumises 23 minutit mänguaega ning selle aja jooksul jäi tema arvele 1 punkt, neli lauapalli ja üks resultatiivne sööt. Siena resultatiivseim oli Bobby Brown 24 silmaga. Võitjatele tõi täna Maciej Lampe 27 silma.

E-vahegrupp: Ateena Panathinaikos – Moskva CSKA 63:69, Madridi Real – Istanbuli Efes Anadolu 86:66, Malaga Unicaja – Berliini Alba 55:68, Kaunase Žalgiris – Brose Baskets 90:81.

Lõplik tabeliseis: 1. Moskva CSKA 11 võitu/3 kaotust, 2. Madridi Real 10/4, 3. Istanbuli Anadolu 9/5, 4. Ateena Panathinaikos 9/5, 5. Malaga Unicaja 7/7, 6. Kaunase Žalgiris 6/8, 7. Berliini Alba 4/10, 8. Brose Baskets 0/14.

F-vahegrupp: Vitoria Caja Laboral – Siena Montepaschi 76:64, Barcelona – Tel Avivi Maccabi 74:71, Piraeuse Olympiacos – BC Himki 79:70.

Lõplik tabeliseis: 1. Barcelona 13 võitu/1 kaotus, 2. Piraeuse Olympiacos 9/5, 3. Tel Avivi Maccabi 8/6, 4. Caja Laboral 8/6, 5. BC Himki 7/7, 6. Siena Montepaschi 7/7, 7. Fenerbahce Ülker 2/11, 8. Besiktas 1/12. Besiktas ja Fenerbahce kohtuvad veel homme esimese koduväljakul, kuid edasipääsejate osas ei muuda see enam midagi.

Mõlemast vahegrupist pääses edasi veerandfinaali neli paremat.

Mängu käik:

-

Mäng on alanud!

-

Kangur kuulub Siena algkoosseisu.

-

Tänane esimene kohtumine on lõppenud ja Kaunase Žalgiris alistas koduväljakul 90:81 Brose Basketsi. Samas oli juba enne tänast kohtumist selge, et Žalgiris ei pääse veerandfinaali.

-

Siena on alustanud kohtumist aktiivsemalt ja praegu juhitakse 6:2.

-

Kangur avab isikliku skoori, kui ta tabab kahest vabaviskest ühe, Siena juhib 7:2. Kanguri arvel on ka kolm lauapalli.

-

Teiste F-vahegrupi mängude seisud: Barcelona - Maccabi 10:12, Olympiacos - Himki 9:14 (käimas on esimene veerandaeg).

-

Mängitud on kuus minutit ja Caja Laboral on suutnud seisu Siena vastu viigistada - 8:8.

-

Nocioni tabab kolmese ja Caja Laboral pääseb 12:11 juhtima, Kanguri esimene kolmepunktivise läheb seejärel mööda.

-

Seisud esimese veerandaja järel: Barcelona - Maccabi 19:19, Olympiakos - Himki 22:20

-

Esimene veerandaeg läbi: vabaks jäetud Nocioni tabab veel ühe kolmese ja kümne minuti järel juhib Caja Laboral 15:11

-

Lauavõitluse seis on hetkel koguni 20:10 Caja Laborali kasuks

-

Caja Laboral pääseb Bjelica kiirrünnaku ja pealtpaneku järel juba 19:11 ette, Siena võtab aja maha.

-

Siena kolmesed - kaheksast null.

-

Sienalt aga 6:0 spurt, seis nende poolt vaadates 17:23 ja Caja Laboral võtab omakorda mõtlemisaja.

-

Olympiacos - Himki 31:22, Barcelona - Maccabi 34:30

-

San Emeterio kolmene ja Caja Laborali edu juba 31:17

-

Viimane minut avapoolajast algab, Caja Laboral on ees 37:22.

-

Kanguri arvel on 14 minutiga üks punkt vabaviskest, mõlemal platsilt tehtud viskel on ta eksinud. Lisaks neli lauapalli, üks pallikaotus ja kaks viga.

-

Barcelona - Maccabi 36:32 (poolaeg).

-

Olympiacos - Himki 45:38 (poolaeg).

-

23 minutit mängitud Caja Laboral juhib 47:30.

-

Caja Laboral on liikumas võidu suunas - 35 minutit mängitud ja võõrustajad juhivad 69:55.

-

Teiste sama alagrupi mängude seise: Barcelona - Maccabi 58:57, Olympiacos - Himki 62:59.

-

Caja Laboral alistas 76:64 Siena Montepaschi, Siena langes selle kaotusega Euroliigast.

-

Teiste sama alagrupi mängude lõppseisud: Barcelona - Maccabi 74:71, Olympiacos - Himki 79:70.

Siena kohtub täna võõrsil hispaanlaste Caja Laboraliga ning edasipääsuks on kindlasti vaja võitu. Samas peab Siena lootma, et BC Himki kaotaks võõrsil Piraeuse Olympiacosele.

«Süües kasvab isu,» viitas Kangur ka Siena mängijate endi suurenenud ootustele. «Nüüd oleks veerandfinaalist välja jäämine juba suur pettumus.»

F-vahegrupp: 1. Barcelona 12-1, 2. Maccabi 8-5, 3. Olympiacos 8-5, 4. Himki 7-6, 5. Caja Laboral 7-6, 6. Siena 7-6, 7. Ülkes 2-11, 8. Besiktas 1-12. Veerandfinaali pääsevad neli esimest.

Viimases voorus kohtuvad Barcelona – Maccabi, Caja Laboral – Siena, Olympiacos – Himki, Besiktas – Ülker. Postimees.ee hoiab lugejaid kell 21.45 algava Caja Laborali – Siena kohtumise käiguga kursis.