Hispaania alistas Tšiili ja võitis alagrupi

Jalgpalli MM-finaalturniiril alistas Hispaania H-alagrupis 2:1 Tšiili ning teenis grupis esikoha.

Hispaanlaste poolel lõid väravad David Villa 25. ning Andres Iniesta 37. minutil. Tšiili tabamuse autoriks oli Rodrigo Millar 47. minutil.

Hispaania kogus parimana grupis kuus punkti, teiseks jäänud Tšiili arvele jäi samuti kuus silma. Šveits sai nelja punktiga kolmanda ning Honduras jäi ühe silmaga viimaseks.

Kaheksandikfinaalis läheb Hispaania nüüd vastamisi Portugaliga ning Tšiili kohtub Brasiiliaga.

Mängu käik:

-

Mäng käib!

2 min

esimestel minutitel hoiab palli Hispaania

3 min

Tšiili saadab hästi pika palli ette, kuid Casillas jõuab õigel ajal joale

4 min

Torrese pealöök lendab kindlalt üle värava

5 min

Torres jookseb Tšiili kaitse üle, kuid saabab ka palli kindlalt üle värava

8 min

Torres murrab hästi vasakult äärelt läbi, kuid kaotab karistusalasse jõudes palli

10 min

Tšiili poolel saab Gonzalez suurepäraselt kohalt löögile, kuid mees tabab palli halvasti ja pall lendab kõrgustesse

14 min

Sanchez tõstab palli hästi tagumisse nurka, kuid Casillas saab näpud vahele

15 min

Gary Medel saab kollase kaardi

19 min

Viimastel minutitel on käinud heitlus keskväljal

20 min

Tšiili poolel saab kollase kaardi Waldo Ponce

21 min

Veel üks kollane kaart Tšiili mängijale, sel korral patustab Marco Estrada

22 min

Hispaania pole suutnud sarnaselt kahele esimesele kohtumisele täna nii palju palli vallata. Hispaania käes on olnud pall 51 % mänguajast ning Tšiilil 49 %

24 min

Tšiili väravavaht jätab puuri valveta ning David Villa saadab kaugelt palli tühja võrku

24 min

Villa on tänavusel MMil löönud nüüd kolm väravat

29 min

Tšiili karistuslöök ohtu ei kujuta

33 min

Tšiili ründab, kuid Hispaania seisab kaitses hästi

34 min

Pique saab nurgalöögi järel peaga löögile, kuid lööb üle

34 min

Beausejouril suurepärane võimalus, kuid Tšiili mängija jätab hea olukorra kasutamata

37 min

Tšiili kaotab keskväljal rumalalt palli ning Hispaania algatab kiirrünnaku, mille realiseerib Andres Iniesta

38 min

Estrada saab teise kollase kaardi ning Tšiili jääb vähemusse

43 min

Mäng kulgeb viimastel minutitel rohkem keskväljal

45 min

Esimesele poolajale lisatakse kaks minutit

45 min

Hispaania poolel saab viga Xabi Alonso, kes lonkab väljakult koos arstidega ära. Esimene poolaeg saab läbi

46 min

Tšiili teeb kaks vahetust. Mark Gonzalez ja Jorge Valdivia pingile, Rodrigo Millar ja Esteban Paredes mängu

46 min

Käib teine poolaeg

47 min

Millar lööb Hispaania kaitsjate põrkest värava ning vähendab Tšiili kaotusseisu. Hispaania juhib 2:1

50 min

Mäng on natuke rahunenud

52 min

Bravo püüab kindlalt Villa pealelöögi

55 min

Hispaania teeb vahetuse. Fernando Torres pingile, Cesc Fabregas mängu

57 min

Hispaania hoiab jätkuvalt palli, kuid ohtlikku midagi korda ei saadeta

60 min

Villale antakse trahvikasti suurepärane sööt, kuid ründaja ei suuda seda edasi suunata

61 min

Villa ei saa rünnakul palli hästi omaks ning pall langeb Bravo saagiks

65 min

Tšiili teeb ära oma kolmanda vahetuse. Alexis Sanchez pingile, Fabian Orellana mängu

67 min

Pall on viimasel ajal püsinud enamasti Hispaania käes

73 min

Xavi suunas antakse hea sööt, kuid Xavi pallini ei jõua

73 min

Hispaania vahetab. Xabi Alonso pingile, Javier Martinez mängu

76 min

Iniesta saadab kauglöögi kõrgelt üle värava

80 min

Tšiili viimased rünnakud on lõppenud suluseisuga

83 min

Hispaania kiigutab nüüd pikalt omal poolel palli

87 min

Tundub, et mõlemad meeskonnad on tulemusega leppinud ning mäng veeretatakse lihtsalt lõpuni. Praeguse seisuga saavad mõlemad kaheksandikfinaali

89 min

Hispaania teeb vahelduseks ühe teravama rünnaku, kuid löögini siiski ei jõuta

90 min

Teisele poolajale lisatakse kaks minutit

90 min

Mäng läbi!

Enne viimast vooru on Tšiilil kirjas kuus, Hispaanial ja Šveitsil kolm ning Hondurasel null punkti.

Seega on õhus ka võimalus, et Hispaania võib sarnaselt teistele Euroopa suurriikidele Itaaliale ja Prantsusmaale jääda kaheksandikfinaalist välja.

Tšiili algkoosseis: Claudio Bravo, Mauricio Isla, Gary Medel, Waldo Ponce, Gonzalo Jara, Arturo Vidal, Marco Estrada, Mark Gonzalez, Alexis Sanchez, Jorge Valdivia, Jean Beausejour.

Hispaania algkoosseis: Iker Casillas, Sergio Ramos, Gerard Piqué, Carles Puyol, Joan Capdevila, Xavi Hernandez, Sergio Busquets, Xabi Alonso, Andrés Iniesta, Fernando Torres, David Villa.