T, 6.12.2022

Tänak tunnustas MM-tiitli suunas kihutavat Rovanperä: ta on olnud tänavu muljet avaldav

Postimees Sport
Tänak tunnustas MM-tiitli suunas kihutavat Rovanperä: ta on olnud tänavu muljet avaldav
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak
Ott Tänak Foto: Hyundai Motorsport

Ott Tänaku niigi õhkõrn lootus MM-sarja üldliidri Kalle Rovanperä püüdmisest kustus Uus-Meremaa ralli laupäevase võistluspäevaga praktiliselt täielikult.

Saarlane lõpetas reedese päeva küll liidrina, ent öö jooksul selgus, et tema Hyundai oli esimesel katsel saanud liiga palju hübriidtuge, mistõttu määrati talle viiesekundiline karistus.

Vihmas ja mudas kihutades näitas Tänak hommikul küll jätkuvalt poodiumiaegasid, ent oli võimetu just Rovanperä suhtes, kes temast päeva kahe esimese katsega mööda tuhises. Juba lõunal tunnistas saarlane, et soomlasest sünnipäevalaps võib tiitlipeo tarbeks mõne laua juba kinni panna.

Laupäeva õhtused katsed ainult kinnitasid seda arusaama, sest Rovanperä edu katsetel aina kasvas. Tagatipuks sai Tänak veel ka teistkordselt karistada, põhjuseks taas Hyundai mehaanikute eksimus hübriidajami sättimisel.

Ralli üldseis pärast 13. katset:

SS13OA
SS13OA Foto: WRC

«See polnud just meie tänavuse hooaja parim päev. Pigem üks halvimatest, sest palju karistusi ja hädasid. Samas, me oleme ikkagi kohal ja seda kolmandana, seega kõik pole üdini halb,» võttis Tänak WRC otse-eetris laupäeva kokku.

Kui reedel õnnestus eestlasel Toyota meestele vastu hakata ning isegi katseid võita, siis täna olid jõuvahekorrad teistsugused. Milles asi? «Kui pidamine on hea, siis kannatab sõita küll, kuid pärastlõunastel katsetel, kui tee oli juba vett täis ja mudane, oli keeruline seda autot ohjata,» lausus Tänak.

Mõistagi uuriti saarlaselt ka tiitliduelli kohta, kuid selle peale tõmbus Tänaku nägu muigele. «See jutt mingist võitlusest pole väga tõele vastanud, kuna Kalle lõi tänavuse hooaja alguses juba kõik kiirelt nokauti. Ta on olnud tõsiselt muljet avaldav,» tunnustas saarlane Rovanperä.

Viimane võistluspäev algab maakera kuklapoolel Eesti aja järgi pühapäeva öösel kell 00.32. Sõitjaid ootab pühapäeval ees neli katset kogupikkusega 31,18 km.

Olgu lõpetuseks ka välja toodud, et Rovanperäl on MM-tiitli kindlustamiseks vaja teenida Tänakust kaheksa punkti enam (või seitse, kui ta ralli võidab, sest just MM-etapi võidud on võrdsete punktide korral viigilahutajaks).

Märksõnad
Tagasi üles