ANALÜÜS: Kas ühest kardetumast treenerist on saanud jalgpallimaailma naerualune? 2004. aasta 26. mai. Selle sajandi üllatuslikeim Meistrite liiga finaal on algamas, kus vastamisi AS Monaco ja Porto. Monaco võitis teel finaali suurt Madridi Reali ning Chelseat, Porto üllatas Sir Alex Fergusoni juhitud Manchester Unitedit, Lyoni ning poolfinaalis alistati klubi võimsaima eurohooaja teinud Deportivo La Coruna. Finaalis tegi Porto puhta vuugi ja võttis kindla 3:0 võidu. Oli alanud Jose Mourinho ajastu.
Suurele duole kuklasse hingav Atletico Madrid plaanib vaipa jalge alt ära tõmmata Sel nädalal nägi Eesti rahvas oma silmaga kõrgtasemelist jalgpalli. Hispaania pealinna siseasi lahendati ära pigem üllatusliku tulemusega, sest Meistrite liiga kolmekordne tiitlikaitsja Real Madrid alistus neile mitteomaselt lisaajal, loovutades Superkarika Atletico Madridile. Kõik märgid näitavad, et kuninglikus klubis seisavad ees keerukamad ajad, mis käivad käsikäes reformidega. Ja selle peale hõõrub Barcelona oma käsi kokku õige suure rõõmuga.
Hispaania siseasi lahendatakse Tallinnas: kes tõstab Superkarika pea kohale? Eesti vutimaailm läks kihama, kui teatati, et Euroopa Superkarika finaal peetakse 2018. aastal Tallinnas, Lilleküla staadionil. Nüüd, kaks aastat hiljem, on mahutavuse suurendamise, põhjaliku ettevalmistuse ja sadade toimingute järel Eesti suureks mänguks valmis. Piletid on väljamüüdud, kuid järelturult võib veel mõne pääsme veel osta. Kohal on Hispaania klubide fännid, vutimaailma eliiti kuuluvad staarid ja kõik see on Tallinnas. Aga kes triumfeerib Lillekülas - kas Atletico Madrid või Real Madrid?
10 päeva MM-ist: 10 olukorda, mis muutnuks MM-i märgatavalt Kümme päeva tagasi mängis oma riigi ajaloo esimese MM-finaali Horvaatia, kes alistus teistkordselt maailmameistriks tulnud Prantsusmaale 2:4. Rõõm valitses mõlemas leeris, sest ühest küljest üllatas Horvaatia jalgpallimaailma ning tõi uut hingamist ja prantslased said kahe suurturniiri finaalkaotuse kõrvale kauaoodatud võidu. Aga enne suurt mängu juhtus turniiril õige palju ning mitmed olukorrad jäid hinge närima.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Statistikapomm: kaotuseta Horvaatia kohtub hambutu Taaniga Kui kõrvale jätta Horvaatia suurim kuritegu sel turniiril – Islandi konkurentsist kukutamine – siis on nad mänginud neetult efektiivset jalgpalli ning edenesid D-alagrupist igati teenitult Argentiina ees esimesena kaheksandikfinaalidesse. Kõige kangemat pähklit ei pea horvaadid purema nüüdki – Taani on küll 16 parima seas, kuid nende senised mängud ei ole jätnud muljet, et nad võiksid olla sel turniiril võimelised millekski oivaliseks.
Statistikapomm: Kas Vene hing peab vastu ka Hispaania inkvisitsioonile? MMi võõrustajariik Venemaa tegi turniirile imekauni alguse ka kindlustas koha 16 parima seas endale juba kahe mänguga. Viimases alagrupimatšis lasti püksirihm lõdvaks ning Uruguai sai neid 3:0 tampida. Nüüd tuleb end taas võitlusvalmidusse seada, sest ees ootab lahing Hispaaniaga, kes pole sel turniiril küll veel oma tõelist hoogu leidnud, kuid nõnda staaridest pungil meeskonda ei tasu mitte kunagi alahinnata.
Tagasi üles
Back